Dažnam klientui kyla klausimas, kaip įsitikinti, ar pasirinktas baldas yra kokybiškas? Kaip patikrinti, ar graži baldo išorė neslepia prastos kokybės ir gamybos defektų? Mes tikime, kad baldų kokybė yra būtinybė, o ne prabanga.

Siūlome atkreipti dėmesį į pagrindinius 4 minkštų baldų komponentus, pagal kuriuos galima įvertinti, ar baldas yra kokybiškas:

 1. Baldo vidinė konstrukcija;
 2. „Užpildas“, baldo minkštoji dalis;
 3. Furnitūra;
 4. Apmušalai

Kiekvienas iš šių komponentų turi daugybę kokybės kriterijų į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį:

1. Baldo rėmas turi būti tvirtas ir patikimas, kad nesulūžtų, net ir po didelės apkrovos. Laikančioji baldo konstrukcija turi būti tvirta ir pagaminta iš medžio. Dažnai, pigesnių baldų gamintojai naudoja pušies medieną, kuri nėra labai tvirta. Tuo tarpu mes naudojame buko medieną. Rinkdamiesi medieną atsižvelgiame ir į tai, kaip ji buvo džiovinta. Gaminiai ir konstrukcijos, pagaminti iš nedžiovintos ar blogai išdžiovintos medienos yra nekokybiški, nes eksploatuojami sausoje aplinkoje keičia matmenis, supleišėja sujungimai. Atsižvelgiama, kad mūsų baldų gamybai skirta mediena būtų džiovinama iki 7 – 8%.

Rėmas taip pat gali sulūžti, jeigu mediena yra prastos kokybės (pvz mediena yra šakota, sutrūkinėjusi).

 • Klauskite pardavėjo, kokios rūšies medieną naudoja?
 • Kaip ta mediena buvo džiovinama?
 • Patikrinkite matomose vietose medienos kokybę.

2. Baldo minkštoji dalis dažniausiai gaminama iš putų poliuretano dar kitaip vadinamo porolonu. Toks baldas būna pigesnis, lengvesnis ir minkštesnis. Tačiau porolonas turi ir trūkumų. Ilgainiui poliuretano putos deformuojasi dėl vidinių cheminių procesų. Tai reiškia, kad jos virsta dulkėmis.

Tam, kad prailgintumėme baldo tarnavimo laiką mes atskiroms baldo dalims parenkame atitinkamo tankio poroloną. Labiau dėvimoms dalims (pvz. sėdimoji dalis, atlošas) naudojame aukštesnio tankio poroloną, kuris yra ilgaamžiškesnis. Tam kad baldų minkštoji dalis ilgiau tarnautų dedame apsauginį minkštinamąjį sluoksnį, taip apsaugomas porolonas nuo irimo, baldas ilgiau išlaiko formą.

Minkštų baldų pramonėje dažnai naudojami spyruoklių blokai, kurių kokybė taip pat labai svarbi. Spyruoklių blokai pagaminti iš plonesnės vielos greičiau praranda savo formą, atsiranda įdubimai. Mūsų naudojamų spyruoklių vielos skersmuo yra 2.40mm, tai žymiai padidina baldo sėdimos vietos standumą ir užtikrina ilgalaikį formos išsaugojimą.

Kitas svarbus aspektas yra kuo padengiamas spyruoklių blokas. Jeigu naudojamas tik porolonas, greitai jūs pradėsite jausti spyruokles ir baldas taps nepatogus. Mes savo gamyboje spyruoklių apsaugai naudojame tris sluoksnius: neaustinė medžiaga (veltinis), porolonas ir minkštinamoji medžiaga (vatinas).

 • Pasiklauskite pardavėjo koks porolonas naudojamas atskiroms baldo dalims.
 • Prisėskite ant baldo, jūs neturėtumėte jausti baldo konstrukcijų, jeigu jį jaučiate vadinasi naudojamas netinkamas porolonas ir baldas greit taps nepatogus.
 • Pasidomėkite, kaip supakuotos spyruoklės

3.Dažniausiai baldų silpnoji vieta yra furnitūra, paprasčiau tariant įvairios jungtys. Jeigu jos yra prastos kokybės, po tam tikro laiko atsiras tarpai tarp baldo dalių, konstrukcija susilpnės.

 • Būtinai patikrinkite ar baldo dalys tarpusavyje sujungtos tvirtai ir stabiliai. Jos neturi ,,klibėti‘‘ ar turėti „laisvumo“.
 • Tvirtinimo detalės, kaip pavyzdžiui varžtai, turi būti cinkuoti, švarūs, nesurūdiję, jų galvutės nepažeistos, visos šios savybės parodo gerą furnitūros kokybę.
 • Patikrinkite, kaip pakėlimo mechanizmai pritvirtinti prie karkaso, ar mediena neištrupėjusi aplink varžtus, ar lovos grotelės tvirtai priveržtos prie pakėlimo mechanizmo.

Atrinkdami furnitūrą savo gaminamiems baldams, atsižvelgiame ne tik į jų kokybę, bet ir į baldo surinkimo patogumą, kad klientas gavęs baldą, galėtų be vargo, greitai, patogiai ir paprastai baldą susirinkti pats.

4. Baldo apmušimas yra jo „drabužis“, tai pirmiausia ką pastebime ir galime įvertinti rinkdamiesi baldus. Dažniausiai baldo apmušalai būna pagaminti kokybiškai, net jei visa kita prastos kokybės. Tačiau renkantis gobeleną yra keletas aspektų į kuriuos reiktų atsižvelgti:

 • Patikrinkite gobeleno sudėtį, atkreipkite dėmesį į natūralių ir sintetinių medžiagų santykį. Audiniai su didesniu natūralios medžiagos santykiu yra patvaresni, tačiau ir brangesni. Sofoms, ant kurių norėsite miegoti, geriausia pasirinkti baldų audinių apmušalus, kurių sudėtį sudaro sintetinis pluoštas (bent 50% iš 100) – jis gali tam tikra prasme „kvėpuoti”, šiek tiek mažiau nei natūralus, tačiau tam tikru atžvilgiu, tai galima traktuoti kaip savotišką pranašumą – jis sugeria dulkes ir mažina alerginių reakcijų tikimybę. Šie audiniai, lyginant su natūraliais, pasižymi nusidėvėjimui atspariomis savybėmis. Būtina pabrėžti, kad sintetiniai audiniai yra aukščiausios kokybės ir visiškai nekenksmingi Jūsų sveikatai bei Jus supančiai aplinkai. Dažniausiai audinio dažymui naudojami natūralūs dažai, todėl audinys reikalauja papildomo apdirbimo, kurio metu pašalinamos galimybės atsirasti alerginėms reakcijoms.
 • Renkantis gobeleną svarbu atsižvelgti ne tik į sudėtį, bet ir į jo savybes. Apmušalų audiniai turi pabrėžti paprastą minkštų baldų grožį ir harmoningą namų interjerą. Minkštų baldų audinys turi būti tankus ir atsparus purvui, susidėvėjimui ir vandeniui. Tokios apmušalų medžiagų savybės pratęsia minkštų baldų eksploatacijos laiką, baldai tampa patogesni kasdieniniame naudojime.
 • Perkant jau pagamintą baldą būtinai atkreipkite dėmesį į tai kaip susiūtas apmušalas. Siūlės turi būti tvarkingos, tiesios ir tvirtos, nestyroti siūlai.

Geriausias kokybės įvertinimas yra savo pirkiniu patenkintas klientas! 

Visus mūsų parduodamus minkštus baldus galite peržiūrėti kategorijoje Minkšti baldai.