Miegamojo lova. Kaip išsirinkti?

Trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami, todėl, be abejonės, lova turi būti jauki ir patogi. Lovos rinkimasis nėra įprastinis savaitgalio užsiėmimas, tad prieš ją renkantis būtina žinoti keletą esminių dalykų, kurie iš sunkaus ir varginančio proceso tai pavers tiesiog maloniu dienos praleidimu. Juk šis pasirinkimas lems, kokios nuotaikos pradėsite dieną ir kur atsibusite bent jau keletą artimiausių metų. Mes pasistengsime Jums padėti išsirinkti lovą, kuri atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius bei tiktų Jūsų miegamajame.

Dvigulė lova Nica balta

Taigi, prieš pradedant rinktis lovą pagalvokite apie keletą esminių dalykų:

  • Kiek vietos galite skirti naujai lovos?

  • Ar reikalinga patalynės dėžė?

  • Kokie yra pagrindiniai lovų matmenys?

  • Kokio dizaino ir stiliaus turėtų būti lova?

Koks lovos dydis man tinka?

Išsirinkti yra lengviau tiems, kurie ieško, kuo pakeisti seną lovą: Jūs jau žinote savo įpročius ir turite viziją, kokios norėtumėte. Gal norėtųsi aukštesnės (ar žemesnės) dvigulės lovos? Gal ji užėmė per daug vietos miegamajame? Taigi, Jums jau bent keletas klausimų yra aiškūs.

Lovos neturintys, pirmiausia turi nuspręsti, kur ją statys. Jei jai skirta vieta kambario viduryje, atkreipkite dėmesį į perkamo gaminio kokybę. Šiuo atveju svarbiausia, kad lova atrodytų gražiai iš visų pusių, lovos atlošas patikimai būtų pritvirtintas prie lovos ir, svarbiausia, būtų stabilius.

Nusprendus, kur stovės Jūsų nauja miegamojo pažiba, rekomenduojame apskaičiuoti, kiek vietos jai galite skirti. Taip išsirinksite greičiau ir išvengsite nusivylimo, kai išpakuosite užsakytą lovą ir pamatysite, kad prieiti prie jos liko per mažai vietos arba šalia lovos netelpa spintelė. Apskaičiuoti tinkamą lovos dydį galite atlikdami šiuos žingsnius:

  1. nuo sienų ir kitų kambario baldų pamatuokite apie 55-60 cm patogiam priėjimui prie lovos ir pažymėkite lipnia juostele;
  2. kai nuo visų sienų ir baldų apskaičiavote vietą praėjimui, turėtumėte gauti savo naujos „lovos” vietą;
  3. išmatuokite gautos „lovos” ilgį ir plotį – tai galimos Jūsų lovos išorės matmenys (daugiau apie matmenis skaitykite skyriuje „Pagrindiniai lovų matmenys”).

Ar man reikalinga patalynės dėžė?

Kitas svarbus klausimas, renkantis, ar reikalinga patalynės dėžė. Dėžėje bus patogu laikyti patalynę ar kitus rečiau naudojamus daiktus, tačiau toks baldas netiks tiems, kurie nori lovos ant aukštų kojelių.

Jeigu nusprendėte, kad patalynės dėžė reikalinga, būtinai atkreipkite dėmesį į dėžės mechanizmą. Jie būna kelių rūšių:

Ištraukiami stalčiai

Tokios dėžės reikalauja daugiau vietos kambaryje, o jos pačios bus mažesnio dydžio. Vietos reikės norint ką nors įdėti/išimti iš dėžės. Lova su ištraukiamais patalynės stalčiais bus patogi, jeigu vieną lovos šoną ir kojūgalį glaudžiate prie sienų ir turite nedaug vietos lovos ilgiui.

Čiužinio pakėlimas iš šono

Kaip ir lovai su stalčiais, toks mechanizmas bus patogus, jeigu lovos kojūgalis ir vienas šonas glaudžiamas prie sienos. Šis mechanizmas nereikalauja papildomos vietos, kurios reikia patalynės dėžei su stalčiais, be to, ji bus talpesnė.

Čiužinio pakėlimo iš kojūgalio

Lovą su tokia patalynės dėže galite rinktis, jeigu prie baldo galima prieiti iš visų pusių. Šis mechanizmas Jums bus patogus, jeigu lova stovės viduryje kambario ar remsis galvūgaliu į sieną.

Pagrindiniai matmenys, kuriuos reikia žinoti renkantis lovą

Kai jau žinote, kiek lovai galite skirti vietos, bus lengviau ją išsirinkti. Lovos užimama vieta priklauso nuo kelių pagrindinių matmenų:

  1. miegamosios vietos ilgio ir pločio;
  2. lovos aukščio;
  3. lovos rėmo matmenų.

Lovos rėmas matmenys priklauso nuo pasirinktos lovos stiliaus ir dizaino.

Pagrindiniai lovų matmenys

Miegama vieta

Miegamos vietos matmuo – tai jūsų čiužinio matmenys. Tai yra pagrindinis matmuo, nuo kurio priklausys lovos ir čiužinio kaina. Išskiriamos dvi pagrindinės miegamos vietos standartų sistemos: Europos ir Jungtinės karalystės.

Europoje gaminamų lovų ir čiužinių miegamos vietos standartiniai matmenys

Lietuvoje gaminamos lovos ir čiužiniai pagal Europoje nusistovėjusią sistemą. Dvigulių lovų ir čiužinių standartiniai matmenys: miegamos vietos plotis yra 140, 160, 180 ar 200 cm, o ilgis – 190, 195 ir 200 cm. Populiariausios yra 160×200 cm ir 180×200 cm lovos. Baldų salonuose dažniausiai eksponuojamos lovos, kurių miegama vieta 160×200 cm, kiek rečiau – 180 cm pločio lovos.

Jungtinės Karalystės gaminamų lovų ir čiužinių miegamos vietos standartiniai matmenys

Populiarėjant internetinei prekybai vis dažniau lovos užsakomos internetu (eBay, Amazon ar Aliexpress) ar Lietuvos skelbimų portaluose. Taip tikimasi sutaupyti, tačiau jos yra pagamintos pagal JK standartus: 122×190 cm, 137×190 cm, 152×198 cm, 183×198 cm ir kt. Tokių matmenų lovai Lietuvoje įsigyti čiužinį bus sudėtingiau: reikės užsakyti nestandartinių matmenų čiužinį. Taip kartais prarandamos išskirtinės čiužinio savybės, jie kainuoja brangiau, o ir gamybos terminas paprastai būna ilgesnis. Jeigu jau ryžotės lovą pirkti internetu, patartumėme atkreipti dėmesį į jos matmenis. Rekomenduotume Jums užsisakyti lovą ir čiužinį toje pačioje šalyje, o geriausia – tame pačiame salone. Be to, nepamirškite atkreipti dėmesį į garantinio aptarnavimo sąlygas.

Nestandartinių matmenų lovos

Pagal Jūsų pageidavimus gali būti pagamintos ir nestandartinių matmenų lovos. Aukštesniems žmonėms ar tiesiog norintiems ilgesnės lovos galima užsakyti 220 cm ar net 240 cm čiužiniui pritaikytas lovas. Tačiau tai jau yra nestandartinis gaminys, todėl jo gamybos terminas yra ilgesnis. Miegantiems neramiai siūlome rinktis platesnes lovas, pvz. 220 cm pločio. Gamybos terminas yra ilgesnis, nes tiekėjai (pvz. metalinių grotelių) neturi savo sandėliuose nestandartinių matmenų ir juos gamina atskirai. Renkantis ilgesnę ar platesnę lovą su patalynės dėže, būtinai reikia atkreipti dėmesį į patalynės dėžės mechanizmą, nes pakėlimo mechanizmas irgi turi būti specialiai pritaikytas sunkesniam čiužiniui pakelti.

Lovos aukštis

Nuo pasirinktos lovos aukščio priklauso ir bendras kambario vaizdas, ir jos išvaizda, todėl renkantis lovą svarbu atkreipti dėmesį į miegamos vietos ir atlošo aukščius.

Atlošo aukštis

Lova su aukštu atlošu mažą kambarį gali vizualiai padaryti dar mažesnį, tačiau toks atlošas yra patogus sėdint lovoje, nes galva nesiremia į sieną. Žemas atlošas taip ryškiai nesimatys, tačiau sėdėdami galva remsitės į sieną ir taip ji bėgant laikui nusitrins ir nusiteps.

Lova be atlošo - lova Box.