Miegamojo spalvos

Nuo seno yra žinoma, kad spalvos veikia žmogaus nuotaiką bei psichologinę būseną. Netinkamas miegamojo spalvų pasirinkimas neabejotinai gali paveikti jūsų nuotaiką bent jau porai valandų prieš jums išeinant iš namų. Todėl Miegamajame spalvos turi būti tokios, kad jame galėtume atsipalaiduoti, jaustumėmės jaukiai ir patogiai.

Žvelgiant į šiandieninį vartotoją, galima susidaryti nuomonę, kad populiariausia miegamojo spalva – ruda ir visi jos atspalviai, taip pat pilkos, smėlio spalvos ir rusvos deriniai. Tokie šilti tonai sukuria jaukumo ir ramybės.

dvigule lova bangkok

Taip pat, vis dažniau laikomasi nuomonės, kad balta ir juoda spalvos yra klasika, todėl kuriant miegamąjį šių spalvų tematika miegamasis atrodys subtiliai ir elegantiškai. Tačiau vien tik baltos spalvos miegamasis gali atrodyti labai nuobodžiai. Ši spalva, žinoma, nesukuria tokios slogios nuotaikos, kaip juoda, bet ir nedžiugina, nesuteikia žvalumo. Todėl miegamajame geriau vengti vien juodos ar baltos spalvos. Jei jas mėgstate, tuomet žaiskite kontrastais, raštais ir faktūromis. Įliekite ir keletą kitų spalvų pvz., raudonas užuolaidas, šviestuvus arba patalynę.

Žinoma, renkantis spalvas miegamajam vertėtų atkreipti dėmesį ne vien į vyraujančias tendencijas, bet ir į miegojimo įpročius. Jeigu mėgstate anksti keltis, pradėti darbą nuo ryto, pasirinkite gaivias ir šiltas spalvas – jos. Jeigu labiau esate vakarinis „paukštis“, miegamajame naudokite šaltas ir raminančias spalvas.

Kaip derinti spalvas su miegamojo forma ir dydžiu

Nedideliems miegamiesiems puikiai tiks šviesūs ir vėsūs tonai – žalsvas, žydras, levandų. Ryškios ir šiltos spalvos suteikia jaukumo, bet vizualiai mažina miegamojo erdvę.

dvigule lova heraVizualiai erdvę praplės horizontalūs raštai, o įstrižainės užmaskuos nelygumus, paslėps nišas. Aukštas lubas vizualiai sumažins tos pačios spalvos tapetai, kaip ir ant sienų, na o vertikalūs dryžiai aukština sienas.

Erdviam miegamajam tinkamiausios spalvų kompozicijos – mėlyna ir šviesiai žalia, levandų ir slyvinė, bordo ir švelniai rožinė, raudona ir baklažano, žalia ir sidabrinė spalvos. Šie deriniai dinamiški ir originalūs.

Jei norite suskirstyti kambarį į zonas, pasitelkite skirtingas spalvas – pavyzdžiui, sienos dalį prie lovos galvūgalio galima nudažyti tamsiau, o likusias – šviesesne spalva. Taip miegamajam suteiksite daugiau žaismingumo ir modernumo.

Įrengdami miegamąjį įsiklausykite į intuiciją, kambaryje jums turi būti jauku ir gera. Jei širdis nelinksta prie modernumo, rinkitės tradicinius atspalvius.