Ne paslaptis, kad skandinaviškas stilius ir dizainas šiuo metu dominuoja daugumoje interjerų. Kas lėmė jo populiarumą ir kuo jis išskirtinis papasakosime mes.

Skandinaviško stiliaus istorija

Skandinaviškas stilius išpopuliarėjo 20a. Pradžioje, kuomet pirmieji tokio stiliaus baldai buvo pristatomi įvairiausių šalių parodose. Šio stiliaus baldai buvo įkvėpti natūralių formų ir struktūrų, ypatingai augalų ir gėlių motyvais. Taip pat jie pasižymėjo patogumu ir funkcionalumu. Žmonės išvydę skandinaviško stiliaus baldus panoro ir savo kasdieninėje aplinkoje turėti gražių, bei funkcionalių baldų, todėl bėgant metams šis stilius vis sparčiau populiarėjo.

Skandinaviško stiliaus išskirtinumas

Balta, moderni sofa Cumulus su porankiais

Skandinaviškas stilius žavi savo paprastumu – tokio stiliaus interjeras paprastas, lakoniškas, be pompastiškumo, nes šių šalių interjerui svarbiausia šeimininko patogumas. Taip pat šis stilius pasižymi lengvumu ir ,,švara‘‘, būdingu kiekvienam interjero elementui. Kuriant skandinaviško stiliaus interjerą dizainui pasitelkiami šviesios baltos ir pilkos spalvos, o tokios spalvos kaip žydra, žalia, turkio ir geltona naudojamos kaip akcentas. Juk ryškesnių spalvų pagalvės, pledai ar nedidelės detalės puikiai dera su neutralių spalvų palete.

Patogumas ir funkcionalumas

Skandinaviško stiliaus baldai turi būti ne tik gražūs, bet ir itin patogios formos ir su gerai apgalvotomis detalėmis. Kiekviena baldų dalis turėtų būti sukurta taip, kad būtų pasiektas maksimalus komfortas. Svarbu nepamiršti ir to, kad baldai turėtų būti lengvai išardomi, kad esant poreikiui būtų apvelkami kitu audiniu.

Skandinaviškos stiliaus baldai

Verta paminėti ir tai, kad skandinaviško stiliaus baldai populiarūs dar ir todėl, kad jie užima mažiau vietos, nei klasikiniai ar modernūs baldai. Masyvūs baldai optiškai mažina namų erdvę, todėl vis daužniau pasirenkasi funkcionalius bei erdvę taupantys skandinaviško stiliaus baldai.
Pavyzdžiui, turintiems mažai vietos ir ieškantiems funkcionalių baldų vertėtų rinktis skandinaviško stiliaus sofa-lova.Toks paprastas sprendimas gali sutaupyti nemažai vietos, o užsukus svečiams gali būti ir puiki vieta jų poilsiui. Kompaktiška sofa sukurs intymią atmosferą, bendrauti su namiškiais bus patogu ir paprasta. Mažesnė sofa ne tik bus praktiška, bet ir sukurs visai kitokią, daug jaukesnę, atmosferą namuose, bei bus nepaprastai funkcionali.

Nepaisant to, koki namų stilių, bei baldų dizainą pasirinksite, svarbiausia, kad grįžus namo jaustumėtės jaukiai ir patogiai. Visus mūsų parduodamus minkštus baldus galite peržiūrėti kategorijoje minkšti baldai