Siekiant, kad čiužinys Jums tarnautų ilgus metus, neprarasdamas savo pirminių savybių svarbiausia teisinga čiužinio priežiūra, kuri gerokai prailgina jo tarnavimo laiką.Pateikiame esmines čiužinio priežiūros rekomendacijas, kuriomis siūlome vadovautis norint čiužinį išlaikyti aukščiausios kokybės:

  • Parsigabenę čiužinį namo, kiek galima greičiau nuimkite nuo jo polietileninę pakavimo plėvelę. Tai apsaugos gaminį nuo kondensato susidarymo, taigi ir nuo drėgmės kaupimosi, pelėsių ir puvimo.

1676046

  • Pirmaisiais mėnesiais, kas mėnesį, o vėliau kas tris mėnesius apverskite naują spyruoklinį čiužinį ant kitos pusės ir apkeiskite galvūgalį į kojūgalį. Tai užtikrins teisingą užpildo pasiskirstymą ir padės išsaugoti čiužinio lygumą. Poroloninio čiužinio vartyti nereikia.
  • Niekuomet nesusukite, nelankstykite ir nesuspauskite spyruoklinio čiužinio. Norėdami jį pataisyti naudokitės specialiomis rankenėlėmis, tačiau nelaikykite už jų čiužinio kybančio ore, kad nepažeistumėte apvalkalo medžiagos.
  • imagessKad čiužinys ilgai išliktų švarus naudokite papildomą nuimamą užvalkalą, kurį galima plauti arba valyti. Užvalkalą bent kartą metuose reikia išskalbti. Paprastai rekomenduojama tai daryti cheminėse valyklose, nes namuose turima skalbimo mašina dažniausiai būna per maža užvalkalui. Tuo tarpu antialerginių čiužinių užvalkalus rekomenduojama dažniau skalbti aukštoje temperatūroje. Taip užtikrinama higiena bei neleidžiama kauptis pelėsiams ar dulkių erkutėms.
  • Laikas nuo laiko čiužinį ir lovos dugną išsiurbkite, kad pašalintumėte besikaupiančius pūkus ir dulkes.
  • Išvalyti dėmes iš čiužinio galima švelniu muilo tirpalu, dulkes tiesiog išsiurbkite siurbliu. Nenaudokite cheminių priemonių ar baliklių, nes čiužinio medžiaga gali pakisti, dar gali įsigerti kvapas, o juk ant čiužinio miegate.

no_jumping_on_the_bed

  • Niekam, taip pat ir vaikams, neleiskite šokinėti ant lovos. Taip ne tik, kad gadinamas čiužinys, bet ir kyla pavojus nukritus nuo čiužinio susižeisti. Taip pat stenkitės nesėdėti nuolat toje pačioje lovos krašto vietoje.
  • Nepatingėkite perskaityti gamintojų sudarytos priežiūros instrukcijos.

Tai tik nedidelė dalis patarimų padėsiančių išlaikyti čiužinio švarą ir ilgaamžiškumą. Daugiau informacijos apie čiužinių priežiūra, bei naudojimą klauskite čiužinių pardavėjų.